Branş DERSLER

Almanca-Fransızca
Almanca-Fransızca

Okulumuz, çocuklarımıza İkinci Yabancı Dil öğrenme imkânı sunmaktadır. Çocuklarımız, velilerimizin kendi seçimleri doğrultusunda Almanca ya da Fransızcayı etkin bir şekilde öğrenme şansına sahiptir. Haftalık programda yer alan Almanca ve Fransızca etkinlik saati ile çocuklarımız native öğretmenler eşliğinde bu dilleri etkin bir şekilde öğrenme şansına sahiptir. Yaş gruplarına göre belirlenmiş hikâye ve masal kitapları, şarkılar, tekerlemeler ve eğitim teknolojisi araçları ile eğlenerek öğreniyorlar.

Jimnastik ve Koordinasyon
Jimnastik ve Koordinasyon Geliştirme

Çocuklarımıza çeşitli aktiviteler, egzersizler ve oyunlar eşliğinde sürat, denge, kuvvet, koordinasyon ve esneklik gibi motor becerilerini ve gelişimlerini desteklemeye yönelik çalışmalar sağlanmaktadır.

Zekâ Oyunları
Zekâ Oyunları

Heyecan verici ve eğlenceli bir tempoda ilerleyen derslerimiz çocuklarda süratli, doğru, çabuk düşünme, analiz yapma ve problem çözme becerilerini kazandırır. Süreç oyun anlayışı ile başlar, daha sonrasında verilenleri alma ve aldıkça yenilerini eklemeyle devam eder.

İngilizce Drama
İngilizce Drama

Çocuklarımızın farklı bir dil öğrenirken ayrıca eğlenmelerini sağlayan İngilizce drama; içeriğinde oyun, dans, müzik, ritim, beden ve zihin egzersizlerini yer aldığı ve çocuklarımızın hayal dünyasını geliştirmesini destekleyen bir etkinliktir.

Bale ve Modern Dans
Bale ve Modern Dans

Çocuklarımızın dans derslerine uzman bir ekip eşlik eder. Bale ve modern dans derslerinin amacı çocuklarımızın kendi bedenlerini tanımalarına ve hareketler ile duygularını ifade edebilmelerini sağlamak. Özgüvenlerini arttırarak disiplinli bir birey yetiştirmek bu dersin temel esasıdır.

Müzik ve Orff Etkinliği
Müzik ve Orff Etkinliği

Müzik ve Orff derslerinde amacımız çocuklarda müzik sevgisini uyandırmak. Ritim duygularını geliştirmek ve kulak duyarlılığını geliştirmek esas alınmıştır. Müzik ve Orff Etkinliği çocuklarımıza grup içerisinde uyumlu bir şekilde çalışmayı, çalgıları paylaşmayı ve nasıl kullanmaları gerektiğini öğretmeyi amaçlar.

Sanat Atölyesi
Sanat Atölyesi

Okulumuzda yer alan Sanat Atölyemizde çocuklarımıza çeşitli sanatsal etkinlikler ile görsel algı, özgüven ve iletişim becerilerini geliştirmek esas alınmıştır. Teorik ve uygulamalı etkinlikler ile çocuklarımızın hayal gücünü ve yaratıcılıklarını kullanmalarına olanak tanıyan bir sanat atölyesi ortamı sağlanmaktadır.

Mutfak Atölyesi
Mutfak Atölyesi

Günlük yaşantımızın temel ihtiyacı olan mutfak bilgileri çocuklarımızın katılımı ile çok eğlenceli bir etkinliğe dönüşüyor. Haftalık programımızda yer alan Mutfak Atölyesi saati ile çocuklarımız el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştiriyor ve sonucunda harika tatlar ortaya çıkıyor.

Yoga
Yoga

Çocuk yogasında amaçlanan çocuklara doğru nefes almayı öğretmek ve beden-ruh-akıl uyumunu dengelemek ve çocuklarımızın bu denge ile yaşamlarını devam ettirmelerini sağlamak. Çocuk yogası bedenin daha esnek, güçlü ve dengeli olmasını sağlamanın yanında ayrıca çocuğun öfke ve şiddet duygularını kontrol etmelerini sağlamak amaçlanır.

Göster Anlat Çalışmaları
Göster Anlat Çalışmaları

Göster Anlat çalışmalarımızın temel amacı çocuk tarafından bir materyal seçilir ve çocuklarımızın sınıf içerisinde arkadaşlarının karşısında kendilerini ifade etme ortamı hazırlanır. Göster Anlat çalışmalarımız ile çocuklarımızın sözel ve sosyal becerilerinin gelişimi sağlanır. Aynı zamanda çocuklarımızın özgüven gelişimleri için etkili bir çalışmadır.

Gezi Kulübü
Gezi Kulübü

Gezi Kulübümüz, çocuklarımıza eğitimsel geziler düzenleyerek onlara farklı deneyimler yaşatmayı esas almıştır. Gezilerimizin amacı çocuklarımızın gözlemleyerek öğrenmesi, farklı düşünceleri tanıması ve değişik yerleri keşfetmesidir.