Farkımız

1 Çocuklarımızın eğitimi tüm ebeveynler için her zaman çok önemli olmuştur. Hepimiz çocuklarımızın iyi bir eğitim hayatının olmasını arzulayıp, üniversiteden mezun olacağı günün hayalini kurarız. Bunları sağlayabildiğimizde çocuklarımızın hayatta başarılı olabileceklerini düşünürüz. Hatta bu süreç içerisinde popülaritesi yüksek bölümleri seçmesinde rol oynarız. Birçok ebeveynin en son düşündüğü şey, çocuk için kendi tercihlerinin ne kadar doğru olup olmadığıdır.

2 Unutulmamalıdır ki başarı çoğu zaman; sevdiğimiz, yaparken mutlu olduğumuz şeyleri yaptığımız zaman gelir. Severek yaptığımız işlerde her zaman daha başarılı olur ve daha mutlu oluruz. Tabi ki bir işte başarılı olabilmek için yalnızca o işi sevmekte yetmeyebilir. Çok sevdiğimiz ve arzuladığımız bir işi yapmaya yeterli değilsek, o işte başarısız olduğumuzda doğal olarak mutsuz olacağımızı da göz ardı etmemeliyiz.


3 Çocuklarımızın eğitimleri ile ilgili alınacak kararların ne kadar hassas ve önemli olduğunu görüyoruz. Bu kararları doğru alabilmek adına bizler her zaman sizlerin yanında olacağız. Çocuğunuz için en ideal eğitim programının uygulanmasında çaba göstereceğiz.

4 Çocuklarımıza kaliteli bir eğitim verirken, her bir çocuğumuzun birbirinden farklı ve özel yeteneklerinin olabileceğini de göz ardı etmemeliyiz. Erken yaşta tespit edilen özel yetenekler, geliştirilerek çok büyük başarılar elde edilebilir. Bizim avukat olsun, doktor olsun, mühendis olsun dediğimiz çocuğumuz, bu dediğimiz mesleklerden birkaçının sahibi olsa da, belki bir gün dünyanın en ünlü ressamı, sporcusu veya oyuncusu olarak hayatını kazanabilir.


5 Birçok eğitim kurumunun tek amacı çocuğunuzu en yüksek puanlı üniversiteden mezun etmektir. Bu başarılsa dahi çocuğunuzun hayatta ki başarısı ve mutluluğu garanti edilemez.

6 Okul notları düşük olan bir çocuğun, diğer çocukların gerisinde olduğu, yeterince zeki ve çalışkan olmadığı düşünülse de bu çok yanlış bir değerlendirmedir. Her çocuk farklıdır ve birbirinin aynı olması beklenemez. Notları düşük olan bir çocuğun motor ve koordinasyon becerisi diğer çocukların çok üzerinde olabilir. Bu çocuğu yetenekleri dışında bir branşta yarışa sokmak asla adil değildir.


7 Bizler özel yetenekli çocukların doğuştan şanslı olduklarını ve bu şanslarının iyi değerlendirilmesi durumunda hayatta onlar için avantaja dönüşebileceğine inanıyoruz. Bir çocuğun özel yeteneğinin geç tespit edilmesi, çoğu zaman bu yeteneği anlamsız duruma düşürür.

8 Ebeveynlerimiz çocuğun olası bir özel yeteneğinin değerlendirilmesini talep ederse, çocuk okulumuzda ki ön değerlendirme sonrası uzmanlara gösterilir ve yeteneği doğrultusunda ülkemizde ki en güçlü kurumlarda kendisine bir yol haritası çizilir.


9 Bizler yeteneklerin harcanmaması gerektiğini düşünüyoruz ve bu anlamda alanında marka değeri güçlü kurumlarla anlaşmalı olarak çalışıyoruz.

Yetenek bir çocukta her zaman fark yaratır. Bizim farkımız ise, yetenekli çocukları profesyonellerle buluşturmak ve yeteneklerini uluslararası seviyeye taşımalarına yardımcı olmak.


Yetenek Tespiti

Yakından takip edilen çocuklarınızın yetenekleri dikkatle izlenir.

Doğru Yönlendirme

Özel yetenekler kendi branşında ki en iyi kurumlarla buluşturulur.

Yetenek Gelişimi

Eğitimi devam ederken, yetenek gelişimi izlenir ve desteklenir.

Başarılı Sonuçlar

Zamanında başlatılan yetenek eğitimi başarılı sonuçlar verir.